JOULUINEN POP UP AMOS ANDERSONIN ENTISESSÄ MUSEOMYYMÄLÄSSÄ

Tulihelmi

Pupuna

Matti Kervinen, Fotolumino

Yasodharan taikalamppu

Handmade by Riikka

Vuorenpeikon paja

Hienostella

Helmipöllön korupaja

Maarit Kontiainen

Wannii

Plyymienkeli

Tuija Timonen

Katja's Coffee Sack

Epäonnistunut tyttö

Sir Roi

Minsiris

Kirjansitojatar

Tarttuva

Idealahjat

Helmiäinen

Reisu

Mariel Design

Omstart

Puu-Luu

Tarjasdesign

Design Rita

Pirjo Nylander

Klipsutin/ Möffeli

Kati-Riina

Anna-Riitta Kivistö

Pro Kädentaitajat ry:n jouluinen pop up -myymälä palvelee kaikkia suomalaisesta käsityöstä ja taiteesta kiinnostuneita Helsingissä Yrjönkatu 27 Amos Andersonin vanhoissa myymälätiloissa marras-joulukuun ajan!

 

AUKIOLOAJAT 1.11.-31.12.2017

ma-pe 10.30-18.30

la 10.00-17.00

su 12.00-16.00

Suljettu 4.11. pyhäinpäivä, 24-26.12., itsenäisyyspäivän mahdollisesta aukiolosta infotaan myöhemmin.

 

AVAJAISET

Vietämme avajaisia perjantaina 3.11.2017 klo 10.30-18.30. Tarjolla on kuohuvaa ja kuplivaa juomaa sekä vaahtokarkkeja. Klo 15.00 kitaravirtuoosi Kimmo Kalaja esiintyy akustisesti soittaen tuttuja covereita ja muutamia omia biisejään. Lämpimästi tervetuloa!

 

POP UPIN FACEBOOK-SIVUT

Pop upin Facebook-sivuilta löydät lisää kuvia ja tietoja kaupasta.

 

POP UPIIN OSALLISTUVAT TAITEILIJAT JA KÄSITYÖLÄISET:

Anna-Riitta Kivistö http://annariittakivisto.fi/
Arjen Ilot http://www.arjenilot.fi/
Design Rita http://www.designrita.fi/
Epäonnistunut tyttö http://www.failedgirl.fi/
FishTico
Foto Lumino
Handmade by Riikka https://pliide.com/
Helmipuoti Helmiäinen https://www.facebook.com/helmipuoti.helmiainen/
Helmipöllön Korupaja http://www.123kotisivu.fi/helmipollo/
HienoStella http://hienostella.fi/
Kati-Riina http://www.kati-riina.fi/
Katja's Coffee Sack https://www.facebook.com/Katjan.Kahvisakkituotteet#_=_
Kirjansitojatar http://www.kirjansitojatar.fi/
Klipsutin & Möffeli https://www.moffeli.com/
Maarit Kontiainen Art http://www.maaritkontiainen.fi/
Mariel Design http://mariel.mycashflow.fi/
Minsiris https://www.minsiris.com/fi
Omstart https://holvi.com/shop/omstart/
Pirjo Nylander http://pirjonylander.com/
Plyymi-enkeli https://www.facebook.com/Plyymienkeli/?fref=ts
Pupuna http://pupuna.com/
Puu-Luu https://www.puu-luu.fi/
Reisu http://reisu.fi/fi/
Royal B*tch Craft Shop http://rbcraftshop.suomalainenverkkokauppa.fi/
Sebastian Isokangas http://www.taidesivut.net/sebastianisokangas/galleria
Sir Roi https://www.facebook.com/SirRoi/
TarjaSDesign http://facebook.com/tarjasdesign
Tarttuva http://www.tarttuva.com/
Tuija Timonen
Tulihelmi http://www.tulihelmi.fi/
Vuorenpeikon Paja https://vuorenpeikonpaja.wordpress.com/
Wannii https://www.wannii.fi/
Yasodharan taikalamppu